KOnverentsist

Pühapäeval, 2018. a 18. novembril toimub Meditsiinilise Kanepi Konverents kõigile asjahuvilistele.

 

Esinevad viis loengupidajat, kes jagavad enda kogemusi ja oskusteavet kanepi raviotstarbelisest kasutamisest, selle toimetest ja reguleerimise trendidest eri riikides; samuti käsitletakse sõltuvuse teemat.

 

Pärast iga ettekannet saab esinejatele esitada küsimusi.

 

Kogunemine algab kl 9.30, esimene loeng kell 10. Detailsema ajakava leiate altpoolt.

 

Konverentsi osalustasu on 50 eurot.

Päevakava

9:30 kogunemine

10:00 - 11:00 Siim Siimut (EE) - Ravikanepi ABC ja tulevik Eestis

11:00 - 11:30 Kohvipaus

11:30 - 12:30 Shmuel Scharf (IS) - Meditsiinilise kanepi reguleerimine ajalooliselt ning alates 1991. a, erinevate riikide metoodikad ning ravikanepi võimalused

12:30 - 13:30 Lõunapaus

13:30 - 14:30 Dr. Ilya Reznik (IS) - Kanepi täiendav koht integreeritavas ravikavas

14:30 - 15:00 Kohvipaus

15:00 - 16:00 Dr. Bernd Wessollek (DE) - Valuravi ja Saksamaa kogemus

16:00 - 16:30 Kohvipaus

16:30 - 18:00 Mart Kalvet (EE) - Sõltuvus ja sõltumatus: kannabinoidsüsteemi moduleerimise riskid meditsiinis ja mujal. 

Kaks loengut on eesti, kolm inglise keeles. 

Peaesineja  Dr. Ilya Reznik (IS)

Ettekanne "Kanepi täiendav koht integreeritavas ravikavas"

 

Dr Ilya Reznik on Iisraeli täiskasvanute kohtuekspertiisi ja kliinilise neuropsühhiaatria spetsialist diagnostika- ja nõustamiskeskuses MaReNa.

Neuropsühhiaatriliste uuringute valdkonda ohtralt panustanud dr Ilya Reznikil on muljetavaldav haridus- ja ametialane elulookirjeldus. Ta on üllitanud hulga juhtumiaruandeid ja artikleid juhtivates eelretsenseeritud kliinilise psühhiaatria ja neuropsühhofarmakoloogia väljaannetes.

 

Tema praegune peamine huvi on kanepi ja kannabinoidide raviotstarbeline kasutamine, eriti mitmesuguste neuropsühhiaatriliste haiguste puhul nagu krooniline valu, fibromüalgia, posttraumaatiline stresshäire (PTSD), obsessiiv-kompulsiivne häire (OCD), aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ADHD), Gilles de la Tourette’i sündroom, Parkinsoni tõbi, Alzheimeri tõbi jne.

 

Viimase üheksa aasta jooksul on dr Reznik saanud ulatusliku kliinilise kogemuse kanepi ja selle produktide kasutamisest neuropsühhiaatria ning üldise ja täiendava meditsiini vallas. Praegu koordineerib ta Iisraeli Riikliku Meditsiinilise Kanepi Uurimis- ja Raviühenduse tegevust ning tegutseb Iisraeli parlamendi Knesseti alalise nõustajana Narkootikumide ja Alkoholi Kontrolli Komitees.

 

Dr Reznik on rahvusvahelise kannabinoidravi vallas tuntud lektor, Kanada Kannabinoidide Uurimise Konsortsiumi CCIC ning Rahvusvahelise Kannabinoidide Uurimisühingu ICRS liige. 2013. aastal valiti ta Rahvusvahelise Kanabinoidmeditsiini Ühenduse IACM juhatusse, kus ta tegeleb IACM-i haridusalase ja rahvusvahelise tegevuse arendamisega.

Siim Siimut (EE)

Ettekanne "Ravikanepi ABC ja olukord Eestis"

Siim Siimut tegutses neli aastat TTÜ geenitehnoloogia instituudi molekulaardiagnostika töögrupis, kus ta uuris endokannabinoidsüsteemi rolli ja THC mõjusid hulgiskleroosi loomamudelis, kaitstes ka vastavasisulise magistritöö. Teemade kattuvusest johtuvalt sattus ta ka MTÜ Ravikanep juhatusse ja püüab anda seal oma panuse, et seda vastuolulist valdkonda natukenegi ühiskonnas selgitada.

Mart Kalvet (EE)

Ettekanne "Sõltuvus ja sõltumatus: kannabinoidsüsteemi moduleerimise riskid meditsiinis ja mujal"

Kannabinoidmeditsiini entusiastina ja MTÜ Ravikanep juhatuse liikmena on Mart Kalvet aidanud koostada seni kõige põhjalikumat kanepi raviotstarbelise kasutamise teemalist eestikeelset andmekogu Ravikanepiraport, mis hõlmab ka tarvitajate küsitlusuuringut. Uimastitarvitajate huvide ja inimõiguste kaitse ning uimastikahjude vähendamise aktivistina kuulub Mart lisaks Eesti psühhotroopsete ainete sõltlaste ühingu LUNEST juhatusse ja töötab tugiisikuna sõltlaste taasühiskonnastamise programmis SÜTIK.

Dr. Bernd Wessellok (DE)

Ettekanne "Valuravi ja Saksamaa kogemus"

Dr Bernd Wessollek on kirurg ja psühhoanalüütik, kes on suure osa oma karjäärist tegutsenud üldarstina. Praegu praktiseerib ta psühhoanalüütikuna ning kannabinoidmeditsiinile keskendunud valuarstina Saksamaal Berliinis, kus raviotstarbeline retseptkanep on patsientidele kättesaadav. Pealeselle on dr Wessollek olnud ise valupatsient alates 2011. aastast ja töötanud vabatahtlikuna kanepipatsientide ja -tarvitajate ühingus CSC Berlin. Oma ettekandes keskendub dr Wessollek enda kogemustele kanepipõhise valuravi valdkonnas.

Shmuel Scharf (IS)

Ettekanne "Meditsiinilise kanepi reguleerimine ajalooliselt ning alates 1991. a, erinevate riikide metoodikad ning ravikanepi võimalused"

Shmuel Scharf on ravikanepi valdkonnas tegutsenud alates 2007. aastast, kui tema ettevõte pälvis ühe esimesest kümnest raviotstarbelise kanepi kasvatamise litsentsist Iisraelis. Sellest ajast peale on ta olnud konsultandiks paljudele ravikanepikasvandustele ja muudele algatustele nagu BOL — Breath of Life (IS). Samuti on ta juhtinud mitme kasvanduse saagikoristusjärgseid ja logistikateenuseid ning osalenud mitme riigi, sh Iisraeli, Makedoonia ja Tšehhi ravikanepiseaduste koostamises. Praegu juhib hr Scharf CBD-vaporisaatoreid tootvat ja mitmel pool Euroopas turustavat ettevõtet MabsutLife.

Osalemiseks Saab soetada piletid SIIT

0 DAYS TO THE EVENT
Aeg
Nov 18, 2018, 9:30 AM – 6:00 PM
Asukoht
Tallink Conference & Spa Hotel,
Sadama 11a, 10111 Tallinn, Estonia
Kontakt
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Google+ Icon

Kui Teil tekib küsimusi, saate korraldajatega ühenduse võtmiseks kasutada kontaktivormi või mõnda järgmistest kontaktide st:

 

E-post: info@emcda.org

 

Telefonid:

+372 556 708 89

+372 533 633 89

 

Osalemisest huvitatud arstidel palume korraldajatega kindlasti ühendust võtta.